Forum www.ganton.fora.pl Strona Główna
  FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kodeks Prawny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ganton.fora.pl Strona Główna -> Los Santos Police Department
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Simone_Velazquez
MałomównyDołączył: 07 Cze 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna/Chłopak

PostWysłany: Śro 17:30, 10 Cze 2009    Temat postu: Kodeks Prawny
Artykuł 1.

1. Osoba wywołująca bójki, zostaje obciążona grzywną w wysokości 20000 dolarów.
2. Osoba przejawiająca agresję w sposób czynny, lub słowny, do funkcjonariusza policji, zostaje obciążona mandatem w wysokości 30000 dolarów. Jeśli wykroczenie podchodziło pod sposób czynny, wykroczenie jest traktowane jako napaść, osoba ta zostaje umieszczona w areszcie. (( 2 godziny, $40000 ))
3. Osoba, która niszczy, dewastuje mienie miasta zostaje obciążona mandatem w wysokości 12500 dolarów, oraz jest zobowiązana do odkupienia danej rzeczy.

Artykuł 2.

1. Osoba, która dopuści się napaści na drugiego człowieka, wymuszenia pieniędzy, lub innych dóbr materialnych, zostaje umieszczona w więzieniu na (w zależności od uszkodzenia ciała). (( od 1 godziny do 2 godzin, $50000 ))
2. Osoba posiadająca nielegalne specyfiki odurzające, bądź nielegalnie posiadaną broń, zostaje umieszczona w więzieniu.
(( od 30 min do 1,5h, $25000 ))
3. Osoba dopuszczająca się zabójstwa (mowa również o osobie zlecającej) zostaje umieszczona w więzieniu o zaostrzonym rygorze na.
(( 5h lub więzienie stanowe, $80000 ))
4. Osoba podejrzana o kierowanie nielegalną grupą przestępczą, zostaje umieszczona w wiezieniu o zaostrzonym rygorze.
(( od 4h do 6h, $60000 ))
5. Osoba dopuszczająca się zabójstwa (mowa również o osobie zlecającej) funkcjonariusza pełniącego w danym czasie służbę zostaje umieszczona na czas dożywotniej kary pozbawienia wolności.
6. Osoba dopuszczająca się próby zabójstwa zostaje umieszczona w zakładzie karnym. ((1-3h, 50000$))
7. Osoba dopuszczająca się próby zabójstwa funkcjonariusza, żołnierza, agenta na służbie zostaje umieszczona w zakładzie karnym. ((2-4, 50000$))


Artykuł 3.

1. Osoba zakłócająca spokój miasta poprzez:
- puszczanie głośnej muzyki,
-zakłócanie porządku w obiektach publicznych,
- inne.
zostaje obciążona grzywną o wysokości 10000 dolarów.
2. Osoba, która dopuszcza się wyrobie/rozprowadzaniu nielegalnych dokumentów (dowody, prawa jazdy), zostaje umieszczona w zakładzie karnym.
(( 0,5 – 2h, $20000 ))
3. Osoba podejrzana o handlowanie specyfikami odurzającymi, bądź bronią palną zostaje umieszczona w zakładzie karnym na od 10 do 20 lat.
(( 2 -3h, $45000 ))

Artykuł 4.

§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§ 2a. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w §1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.

Artykuł 5.

Karami są:
1) grzywna,
2) ograniczenie wolności,
3) pozbawienie wolności
4) kara grzywny może zostać zamieniona na karę ograniczenia lub pozbawienia wolności

§ 1. Grzywnę wymierza się w stawkach dziennych, określając liczbę stawek oraz wysokość jednej stawki; jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, najniższa liczba stawek wynosi 2500, zaś najwyższa to 200 tyś.
§ 2. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, kara ograniczenia wolności trwa najkrócej rok, najdłużej dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia.
§ 3. W czasie odbywania kary ograniczenia wolności skazany:

1) nie może bez zgody sądu lub prokuratury policyjnej (Komendant Policji Los Santos) zmieniać miejsca stałego pobytu,
2) jest obowiązany do wykonywania pracy wskazanej przez sąd lub prokuraturę,
3) ma obowiązek udzielania wyjaśnień dotyczących przebiegu odbywania kary.

Artykuł 6.


Środkami karnymi są:
1) pozbawienie praw publicznych,
2) zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej,
2a) zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub z opieką nad nimi,
2b) obowiązek powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu,
3) zakaz prowadzenia pojazdów,
4) przepadek,
5) obowiązek naprawienia szkody,
6) nawiązka,
7) świadczenie pieniężne,
Cool podanie wyroku do publicznej wiadomości.

§ 1. Pozbawienie praw publicznych obejmuje utratę czynnego i biernego prawa wyborczego do organu władzy publicznej, organu samorządu zawodowego lub gospodarczego, utratę prawa do udziału w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz do pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, jak również utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego; pozbawienie praw publicznych obejmuje ponadto utratę orderów, odznaczeń i tytułów honorowych oraz utratę zdolności do ich uzyskania w okresie trwania pozbawienia praw.
§ 2. Sąd lub prokuratura może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.
§3. Sąd lub prokuratura może orzec zakaz zajmowania wszelkich lub określonych stanowisk, wykonywania wszelkich lub określonych zawodów albo działalności, związanych z wychowaniem, edukacją. Na zawsze w razie skazania na karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności na szkodę Obywatela.
§ 4. Sąd lub prokuratura może orzec zakaz prowadzenia określonej działalności gospodarczej w razie skazania za przestępstwo popełnione w związku z prowadzeniem takiej działalności, jeżeli dalsze jej prowadzenie zagraża istotnym dobrom chronionym prawem.
§ 5. Sąd lub prokuratura może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności, jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji. W takim przypadku osoba, która popełniła występek prawny zostanie pozbawiona nadanych mu praw do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych tym celu.

Artykuł 7.


§ 1. Funkcjonariusz w tym przypadku osoba, która pełni pieczę nad ochroną mienia publicznego, może użyć nadanej mu władzy i siły w przypadku, kiedy osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa lub złamania któregoś z punktów wymienionych w kodeksie postępowania karnego nie zastosuje się do jego poleceń. Użyć powinno się w takich przypadkach pierw. ostrzeżenia słownego, jeśli dana osoba nie zastosuje się do wydanego polecenia i zacznie uciekać lub stawiać opór, funkcjonariusz jest w pełni usprawiedliwiony od popełnionych przez niego czynów.
§ 2. Użycie broni palnej w przypadku niezastosowania się do poleceń funkcjonariusza patrz Art.7 § 1.
§ 3. Funkcjonariusz ma prawo użycia osobistego paralizatora w przypadku stawiania oporu przez osobę podejrzaną o popełnienie występku na prawie. Uzasadnienie jego czynu jest opisane w Art.7 § 1.

Artykuł 8.

& 1. Osoba podejżana o udział w organizacji przestępczej obciążona zotanie grzywną w wysokości 600.000 lub 3h więzienia
& 2. Osoba która jest podejżana o kierowanie grupą przestępczoł zotanie obciążona grzywną w wysokości 1.000.000 lub 5h więzienia


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Simone_Velazquez dnia Czw 18:24, 11 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ganton.fora.pl Strona Główna -> Los Santos Police Department Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Boyz theme by Zarron Media 2003Regulamin